Blogozine Content & Publishing AB
ORG.NR: 556925-6828

Blogozine Content & Publishing AB är ett digitalt mediahus som skapar förutsättningar för duktiga kreativa människor att visa upp och förverkliga sina idéer på en digitalplattform. Genom vår plattform hjälper vi bloggare inom alla olika områden att bygga upp sitt varumärke, sin digitala närvaro, sitt nätverk och kontakt med läsare och besökare. Människor har i alla tider intresserats och inspirerats av vad andra människor gör. Därför tycker vi att det är en fantastisk ide att bygga upp en en plattform där man under bra former både kan dela med sig av det man brinner för och få ta del av andras ideér, liv, intressen och vardag.

Vårt digitala engagemang finns även förankrat i våra löpande event som är som en inspirationsbomb i sig med mode, mingel, människor, mat och musik. De här eventen är en mötesplats för alla som är kreativa och digitala konsumenter och producenter.

I vårt magazine Blogozine.se kan man ta del av vårt redaktionella innehåll som skapas av vår egen redaktion. Mycket av innehållet kretsar kring våra events och våra bloggaktiviteter.

Vi skapar band mellan människor, organisationer och företag samtidigt som vi tar ett stort socialt ansvar för att sprida sunda värderingar och ideal i alla projekt vi jobbar med.

Styrelse

VD - Lisa Sjödahl
Mobil: +46 708 600 262
E-mail: lisa@blogozine.se

Försäljningschef - Dennis W Larsson
Mobil: +46 70 5911119
E-mail: dennis@blogozine.net

Styrelseordförande - Niclas Fröberg
Mobil: +46 73 6607333
E-mail: niclas.froberg@3kronor.com

Chefredaktör - Malin Tilja
Mobil: +46 708 672620
E-mail: malin@blogozine.se

Redaktörer

Skönhetsredaktör - Sara Stenevad
Mobil: +46 73 3988077

E-mail: sara@blogozine.se

Modechef - Tove Castor
Mobil: +46 70 5455366

E-mail: tove@blogozine.se

Moderedaktör - Calvin Bosic
Mobil: +46 73 9977422

E-mail: calvin@blogozine.se

Wellnessredaktör - Karolina Novalli
Mobil: +46 73 643 9866

E-mail: karolina@blogozine.se

Hem & Inredningsredaktör - Karin Uggla
Mobil: +46 73 9012925

E-mail: karin@blogozine.se

Musikredaktör - Marielle Tengström
Mobil: +46 73 6562637

E-mail: marielle@blogozine.se

Livsstilsredaktör - Aicha Gaye
Mobil: +46 76 0807667

E-mail: aicha@blogozine.se

 

 

Skärmavbild 2014-07-28 kl. 16.30.50