Mobil Uygulamalar

Sanal Sohbet Anlayışı

Cilt Bakımı

Sohbet

Sohbet Odaları

Mobil sohbet odaları İnternetin hayatımızla girmesiyle birlikte pek çok farklı yenilikte günlük hayatımızın içerisinde yer almaya başlamıştır. Bu duruma paralel olarak sohbet etmek isteyen, yeni arkadaşlıklar kurmak isteyen ya da duygu ve düşüncelerini insanlarla paylaşmak isteyenler için sohbet odaları devreye girmektedir. Sohbet odalarının geçmişten günümüze kadar uzanan süre içerisinde sürekli gelişiyor olması, pek çok insanın bu odalara yönelmesine sahip olmaktadır. Bununla birlikte mobil cihazlarda da internetin kullanılabiliyor olması sayesinde sohbet odaları akıllı telefonlara da uyarlanmıştır. Böylece mobil sohbet odaları 18 yaş üzeri sohbetler uygun olabilecek şekilde de düzenlenmeye başlamıştır. Mobil sohbet odalarının varlığı sayesinde insanlar yolculuklarda, yaşam alanlarında ya da iş yerlerinde farklı insanlarla chat yapma olanağına kavuşmuştur.

Ülkemizde Mobil sohbet odaları 18

Ülkemizdeki teknolojik gelişmelere paralel olarak internet ağı hızlı bir şekilde yaygınlaşmaktadır. İnternetin sağladığı olanaklar arasında yer alan mobil sohbet özelliği sayesinde ülkemizde de pek çok farklı insan sanal ortamlarda sohbet etmeye başlamıştır. Mobil sohbet odaları 18 yaş üstü kişilerin sohbetlerine olanak tanıyacak şekilde de olabilmektedir. Ancak bu tarz sohbet odalarındaysanız birinci önceliğiniz güvenliğin olmalıdır. Zira bazı özel programlarla size ait olan özel bilgilerin çalınması ve sizin izniniz olmadan kullanılması mümkün olmaktadır. Bununla birlikte şayet özensiz bir şekilde bu tarz sohbetler içerisinde olursanız, hiç de ummadığınız sorunlarla karşılaşmanız olası bir durumdur.

Sohbet

Almanya Sohbet

almanya sohbet

Alanya Sohbet Sohbet Siteleri Mobil Sohbet Odaları

Kullanıcılarına en güzel hizmeti vermek adına açılmış olan Almanya Sohbet
gurbette yaşıyan ve yakın ve dost özlemi çeken herkesi birbirine kavuşturmuştur. Sloganımız ” uzağı yakın eden
sohbet sitesi www.anlasevgimi.com ” ve güzel sohbet ortamını hazırlamıştır.

Almanya Sohbet ve Alanya

Sohbet odalarımız üyeliksiz ve ücretsiz ücretsiz hiçbir ada koşul istemeksizin sizlere hizmek için.
Sohbet ayrıcalıktır ve Almanya sohbet odalarına olmalıdır gurbetçi kardeşlerimiz siz de bu ayrılacağın bir şart olun.

Günden güne artan işçilerle keyifli dakikalar geçirdiğimiz bu sohbetimizde, insanlara ayrı bir zevk ve heyecan

katmaya devam enmektedir. Rahatlamalarına yardımcı olan bu örüşmemek

için kişiyle sınırsız sohbet yapılılamaz. Bu sitelere girişlerinizde sizlerden bir tane ücret talep edilmezken,

bedavadan stresinizi istediğiniz bilgisayarda bulabilirsiniz.

Arayışınız ne olursa olsun bayan erkek Veya cinsiyet ayrımı Yapmadan

herkesin giriş yapabildiği boo Platformlar, boyut Yeni arkadaşlıklar edinmenize Yardımcı olmaktadır. İşte

tanışacağınız yeni insanlarla tanıştırıyorum sonra arkadaşlığınızı reel hayatınıza döndürebilirsiniz. Sadece

arkadaşlıkla kalmayıp Yeni Aşkların temelininde atıldığı boo sohbet sunucularında Öncelikle yaparak karşınızdaki

insanla irtibat KURUP sonrasında daha Yeni Bir kül Yelken açabilirsiniz. sohbet. Konuşmalarınızı istediğinize emin

olmanıza gerek yoktur. Yeni aşklar, yeni arkadaşlıklar varsa bu platformları ziyaret ediyorsanız hayatınızı

birinize katmaya ne dersiniz?

Bireylerin yeni insanlarla iletişim kurma düşüncesine önem veren Anlasevgimi.com ziyaretçilerine bu konuda yardımcı

olmak adına profesyonel anlamda Mobil Sohbet-Chat uygulamalarıyla kullanıcılarına etkin hizmet vermektedir. Sizler

de boş vakitleriniz de sohbet etmek, yeni dostlar kazanmak, tanıştığınız yeni arkadaşlarla gönül rahatlığıyla

doyasıya kaliteli sohbetin keyfine varmak istiyorsanız bulunduğunuz her yerden Mobil Sohbet Odalarımıza bağlanıp

hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Giderek gelişen dünya Mobil Sohbet yöntemini de geliştirerek insanların Mobil Sohbet Odalarında daha fazla zaman

geçirmesini sağlamaktadır. Günümüz de milyonlarca kullanıcı cep telefonlarına indirdikleri kullanımı açısından daha

pratik  Mobil Sohbet uygulamasına yönelmiştir. İnsanlar boş vakitlerinde bulundukları her yerden hızlıca Mobil

Sohbet Sitelerine giriş yapıp, farklı bireylerle yeni konular üzerinden etkili bir iletişim kurmak amacıyla özgürce

Sohbet

Üye Olmadan Mobil Sohbet

Üye olmadan mobil sohbet

Üye olmadan mobil sohbet sitelerine bağlanmak artık eskisinden daha kolay bir hale geldi. Gelişen teknoloji bizi rahatlıkla buralara girerek sohbet etme imkânı sağlamaktadır. Daha önceleri yalnızca bilgisayar üzerinden bağlantı kurulabilen bu siteler artık çağ atlayarak daha çok mobil olarak tercih edilmektedir.

 

Chat yapmanın en güzel yanı, yalnızlık içerisinde boğulan insanlarımızın arkadaş sahibi olarak dertlerini, kederlerini paylaşabileceği insanlar topluluğuna katılmak olacaktır. Burada yeni arkadaşlıklar edinerek sıkıntılarından kısa vadede de olsa uzaklaşma olanağına sahip olacaklardır. Mobil Sohbet odalarına giriş yaptığınız da sizden herhangi bir şey talep edilmemektedir. Bildiğiniz üzere devir para devri; lakin buna rağmen bu siteler sizlere bu hizmetleri ücretsiz bir şekilde vererek sizlerin mutlu dakikalar geçirmenizden başka hiçbir beklenti içerisine girmemektedir. Reel hayatında tek bir sırdaşı, arkadaşı olmayan insanlarımız üyesiz bir şekilde girip sohbet ettikleri bu ortamda kendilerine yeni arkadaşlıklar kurmuş ve hatta bu arkadaşlıklarını gerçek hayata da yansıtarak daha kuvvetli bağlar oluşturmuşlardır.

 

Günde yüzlerce hatta binlerce kişinin üye olmadan mobil sohbet sitelerini ziyaret ettiği, mobil sohbet etmenin en keyifli dakikalarını geçirdikleri chat odaları geçmişten günümüze kadar ayakta kalabilmeyi başaran birkaç siteden bir tanesidir. Devir internet devri olduğundan günümüzde çığ gibi büyüyen sosyal medyalar karşısında ayakta kalabilmek gerçekten büyük bir başarı sayılmalıdır. Burada yalnızca arkadaşlık edinmekle kalmayıp, aradığınız aşka mutluluğa bu site sayesinde sahip olabilirsiniz. Burada tanıştığınız insanla reel hayatınızda görüştükten sonra mutlu bir birlikteliğe adım atabilirsiniz bunun örnekleri de elimizde mevcuttur. Bir çok arkadaşımız bu siteler sayesinde tanıştığı insanlarla önce arkadaş olmuşlar ve daha sonrasında bu birliktelik aşka dönüşmüş ve güzel bir yuva sahibi olmuşlardır.

Üye olmadan mobil sohbet siteleri sizlere bir çok alternatif hizmet sunmaktadır bunlar; mobil sohbet etme, radyo dinleme, oyun oynama gibi seçeneklerdir yani yalnızca sohbet etmekle kalmayıp sıkıldığınız taktir de oyun oynayabilir ve istek parçalarınızı isteyerek keyfinize keyif katabilirsiniz. Hatta online radyo kanalımızda dj lerimiz ile iletişime geçip istek şarkılar isteyebilirsiniz

Sohbet

Sohbet Siteleri Kullanıcıları

Sohbet Siteleri Kullanıcıları

Sohbet Siteleri Kullanıcıları çeşitli sohbet program ve uygulamaları ile yeni arkadaşlıklar kurma, arkadaş arama, arkadaşları ile görüşme, hoş ve eğlenceli zaman geçirme, Sohbet ve chat yapabilmek için birden fazla sohbet kanalının birbiri ile bağlanarak aynı anda alternatif sohbet seçenekleri sunması olarak tanımlanabilir.

Sohbet siteleri, birden fazla chat, sohbet sitesi birleşmesi dışında farklı sohbet, chat siteleri aralarında anlaşarak kullanıcı girişlerini tek sohbet odaları oluşturdukları siteye yönlendirerek, kendi site adlarına oda yada kanal açılmasıyla kullanıcılarını bu oda yada kanalda toplayıp, kullanıcı sayısı ve sohbet siteleri sayısı arttırılması yöntemi ile oluşturulabilir. Oluşturulan kanal ve ya odalarda alternatif sohbet seçenekleri, farklı ve yeni kişilerle tanışma, kaynaşma, arkadaşlık ve dost edinme imkanı artmaktadır.

Sohbet Siteleri yeni tanışma ve kaynaşma evreleri canlı ve sıcak sohbet ortamı oluşturarak, kullanıcıların sıkılmadan eğlenceli ve hoş vakit geçirmelerine, farklı kişileri tanıma ve arkadaş edinmelerine, daha uzun soluklu sohbet etmelerine imkan ve olanak sağlamaktadır. İnternet üzerindeki sohbet siteleri yada sohbet odalarında, sohbet ve chat yapabilmek için çeşitli chat programlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Facebook, msn, icq, skypee gibi sohbet programları, kendi ürettikleri chat programları veya resmi internet siteleri üzerinden üyeleri arası çevrim içi, chat yapmayı, görüntülü ve sesli sohbet imkanını sağlamaktadırlar.

Sohbet siteleri yada sohbet odaları diye tabir ettiğimiz eski yazılı sohbet odaları ise, web siteleri üzerinde java, web, flash ve mobil cihazlara uyumlu jaquery yazılımları sayesinde sohbet ve chat yapmak isteyen, eğlenmek ve yeni arkadaşlar bulmak isteyen, kaliteli ve seviyeli ortam arayan kullanıcılarına, sohbet ve chat odalarına giriş imkanı sağlayarak sohbet etmelerine aracılık ederler. Mobil cihazların kullanımının artması sohbet odaları ve sohbet sitelerini ve hatta mobil sohbet odalarını mobil cihazlara uyumlu yeni yazılımlar üretmeye teşvik ederek, android uygulamalarına androirc adı verilen biz irc kullanıcılarının mobil mirc olarak ifade ettiğimiz yazılımı üretmişlerdir. Ayrıca ilk sohbet programı olarak nitelendirebileceğimiz mirc yani irc giriş programı hala kullanılmakta güncellenmekte ve kullanıcılara tavsiye edilmektedir

 

Sohbet

Günümüz Sohbet Odaları

Sohbet Odaları

Günümüz Sohbet Odaları

Sohbet Odaları

Sohbet oturumu

Günümüz Sohbet Odaları pek insanın mazisinde çok şey şey yaşadığı ve adını duyduğu zaman, işte, çok şey var! Bu web sitesini ziyaret etmenizi bekliyoruz . Günlerce bıkmadan usanmadan sohbet ettiğimiz’ve neredeyse ilk arkadaşlıklarımızı bu site Üzerinden kurduğumuz Için bizde onu zaman Yeri farklıdır. Sohbet etmenin bir Farklı yönlerini Bize yansıtan, onun Zaman hoşgörü ile yaklaşan bu sitede Vakit geçirmek o Kadar güzel ki kullanıcılarına, asla vazgeçemiyor insan.

Her zaman güncel bir site olarak hayatınızda yer alıyor ve yer almaya devam edebilirsiniz. Burada hakaret edemiyorsunuz. Sohbet ODALARI Geçmişte Günümüzde İNSANLARA İçin Ücretsiz bır sekılde Hizmet vermis Yaptığı Hizmetleri ona zaman Sahip Olduğu kitlenin isteği doğrultusunda yönetmiş hicbir zaman Kullanıcıları Arasında ayrım yapmamış ender Bir sitedir. Herkesin mutluluğunu kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu için hayattan çok fazla insanın olduğunu söylemek önemlidir. Çok Büyük Bir Kullanıcı kitlesine Sahip olduğundan insanlar Burada çok çabuk arkadaş bulabildiği Için onu Zaman ilk Tercih Edilen sohbet odalariOlmuştur. İnsanların kafasında soru işareti oluşturmamak adına onu her zaman bireye hepimizin konuşması için hiçbir zaman konuşmuyor.

Gizlilik ve kulak prensip olduundund kimsenin hakkında kimseyle bilgilerini paylaşamıyor. Sizlere arkadaşlık kurabilmeniz Için hazırladığı Ortamda onu zaman Vakit geçirebilirsiniz diye, sizden Kesinlikle hicbir zaman Ücret istememiştir. Tek başına hayatta kalmak hiç unutmamak gerekir. Sizlerde Bizimle sohbet linkedin’ve sıkıntılarınızdan kurtulun heme sohbet odalarına giriş yapın’ve hayatınızda Neler değişiyor bunu Bir gün içerisinde Görmüş olacaksınız. Günümüzün sohbetiyle onu kesimden insana hitap ediyoruz. Ayrımcılık gözetmeksizin burada dilde ve kültürde gibi ağırlanır. Yabancı ve birbirini tanımayan insanlarla tanışmak isteyen herkese hizmet etmek devamedecektir

 

Şiirler

Tatlı Aşk Tarifi nedir

Aşk nedir? tarif edilemeyen duygular mı? Ayaklarının yerden kesilip uzanamıyacağın Yerlere uçmak mı Göster göster Aslında Aşkın tarifi yapılamaz Derler ya doğru galiba aşk ingiltere edilemeyen duygular olsa gerek. Aşkı anlatmanın ve güzel yolu onu yaşamak gömlek iliklerine kadar yaşamak.

Aşkı anlatmak istersek bu başlıklar altında yapabiliriz. tatlı aşk tarifi bu sanırım.

Sor … Sessizlik bazen … Sana Söylenmemiş Saklı kalmış kelimelerin canlanışı … Hayat bulması hislerinin … dinlemek, güzeldir Bir derinden sana seslenen Sesin İnce Bir nâğmelerini … Tanımadığın, yabancı jeli sözcüklerin saf saf dizilişidir Sessizliğin Melek kanatlarına. .. vayışın Yalnız ortamda anlamandır bir Büyük sessizlikte safra …

sormak Duygudur … … Kati kurallarımızın, göstermediğimiz Bir zayıf noktalarımızın Tasa dönüşmüş Hayat belirtilerimizin tek dokunuşta Bir ipeğe dönüşmesidir … Zordur ipeğe dönüşmek, icinde canlı kalmış kısımların yanarken Ettik Bir Ölümden Bir Başka Yaşam doğarken o mûcizeyi izlemektir … Vc Sonra sarılmaktır Yumuşak dokunuşuna beyazın …

Aşk … Kelimedir bazen … Sihirli kalem olur ellerinizde, Yazar benliğinize SIIR olmuş hislerinizi … Ve Bir gezintiye çıkarsınız hiç bilmediginiz yanınızda. , Yoldaşınız. Sakin bir nehirde sal … Kaleminizde layık görüldü … Yüreğiniz Lal … Bir bilmediginiz yanınızı dinlersiniz keşfettiğiniz RCV hücrenizde … … Bir Evliya Çelebi’sinizdir Seyahatnâmenizde Ve …

Aşk … Bir bebektir … Saf … Ne zaman doğacağını bilmeden karanlık; ama huzurlu yerde doğuşu beklemektir gün isigina … İlk sancısıdır … Bilmeden ACI vermelerin … Ve Sonra doğması, şekillenmesi’ve büyümesidir guvenli ellerde … Mâsumiyettir … masumiyeti bilene …

Lütfen … Kitaptır … Hiç umurumumuzda bir anda olduğınızdaki … Okumayı sevdirir önce boyut. Hikâyesinde kendinizi bulduğunuz Bir geçmiş taşır … Belki geleceğinizi gördüğünüz’ve sizi sürükleyen Bob Macera olur bitmesini Istemediğiniz … Tek Tek Bir Okuduğunuz yapraktır. Acaba dersiniz … acaba … Sonu nasıl sokması? Bir iyi şekillenmiş kaderinizi okursunuz Bu sorularla … Çok sevdiyseniz, özenle saklarsınız Gönül kitaplığınızda … oğlu Yaprağı okumadan bitmesini istemezseniz …

 

Sağlıklı Yaşam

Cilt Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Cilt temizliği nasıl yapılmalıdır

Cilt temizliği, cilt bakımının en önemli aşamasıdır. Cilt temizliği yapılırsa cilde daha sağlıklı bir şekilde bakım uygulaması yapılabilir. Gözenekler temizlendikten sonra cilde uygun krem ya da serumların sürülmesi ile bakımlar yapılabilmektedir. Cildin temiz olması hem cildin yapısının tazelenmesinde yardımcı olur hem de cildin yaşlanmasını engeller. Bu yüzden sık sık yapılması gerekmektedir.
Cilt temizliği için kullanılan malzemeler oldukça önemlidir. Piyasada cilt temizliği için birçok malzeme satılmaktadır. Bu malzemelerin içerikleri iyi bir şekilde incelenmeli ve buna göre satın alınmalıdır. Cilt tipine uygun temizleme ürünleri alınmalıdır. Cilde uygun olarak alınmayan temizleme ürünleri cildi bozar ve sağlıksız olmasını sağlar. Bu bakımdan cilt tipinin iyi bir şekilde bilinmesi önemlidir.

Cilt bakımı ve güzelliği nasıl olur

Cilt temizliğinde kullanılacak malzemeler

Cilt temizliği için jeller, yıkama köpükleri, sabunlar, peelingler mevcuttur. Günlük olarak yapılan temizlemelerde cildi çok yormayan ve hırpalamayan malzemeler kullanılmalıdır. Bu malzemelerin içeriği ağır olmamalı ve cildi yakmamalıdır. Aynı zamanda, cilt için kullanılan fırçalar, keseler ve benzeri çeşitli eşyalar haftalık temizlemelerde kullanılmalıdır. Günlük temizlemelerde cilde zarar verir ve ciltte hasar meydana getirir. Cilt için kullanılan sabunlara da dikkat etmek önemlidir. Genellikle uzmanlar yüzde sabun kullanılmasını önermezler. pH derecesi cilt tipine en uygun olan temizlik ürünlerinin tercih edilmesi önemlidir. Uygun olmazsa cilt tahriş olur. Cilt iyi bir ürün ile temizlendikten sonra krem veya serum kullanılmalıdır.
Haftalık cilt temizlik işlemlerinde cilt temizlendikten sonra tonik uygulaması yapılabilir ve daha sonrasında cilde serum veya krem uygulaması yapılır. Cilde krem veya serum sürülmez ise cilt kurur ve gerilir. Bu da cildin kaşınmasını ve hassaslaşmasını sağlar. Cilt temizlikleri günlük ve haftalık olarak kesinlikle yapılmalı ve gözenekler rahatlatılmalıdır

 

Sohbet

İnsanların Sanal Sohbet Anlayışı

İnsan doğar, yaşar ve ölür. Bu üç evreden oluşan kısa hayatlar içerisinde birçok engameler yaşayan insanoğlu karşı cinsi ile anlaşmak ve beraber bir hayat sürdürmek zorundadır. Yalnızlık denen kavramı hiçbir zaman kabullenmemiştir ama bir arkadaş ama bir dost yada bir eş ile paylaşmıştır bu kısa yaşantısını. Bu yaşantıları içerisinde eskilere bakarsak iletişimin herdaim yaşantımız içerisinde olduğunu göreceksizniz.

Ben geçmişe yani insanoğlunun yer yüzüne indiği ve yaşamlarını nasıl ne şekilde idame ettirdiklerine değilde nasıl iletişim sağladıklarına dikkat çekmek istiyorum. Eski çağ insanlarında iletişim ve haberleşme metodları nelerdir nasıl haberleşme sağlıyorlardı bunlara değinmek istiyorum. Anlatmak istediğim şey aslında çok açık konuşmak sohbet etmek eylemlerinin insanlar arasında hep olduğu gerçeğidir. Eski insanlar yani fii tarihte yaşıyan insanlar kendi aralarında nasıl anlaşıyorlardı. İşaretlerle yada çıkardıkları seslerle birbiri ile iletişim kurdukları bilinmektedir. Yaşamlarını bu şekilde sürdürerek insan neslinin hızla çoğalmasına ve dünyamızın bugünkü haline gelmesine sebeb olmuşlardır.

Şimdi günümüzde olan şeylere bakalım ve dünya genelinde çok çeşitli dil kullanıldığını görüyoruz. Her ırkın kendine haz bir konuşma dili vardır. Sonuç olarak insanlar hala birbirileri ile konuşarak sohbet ederek yaşamlarını sürdürüyorlar. Günümüzde de insanlar konuşmak sohbet etmek için çeşitli yolllar kullanmakta ve kullanmaya devam edeceklerdir. Real  hayatlarında sıkılan sohbet edecek dertlerini paylaşacak birilerini ararlar ve bulamadıklarında kendilerini yalnız hatta terkedilmiş hissederler. Bu sebeble değişik yollara başvururlar bunların en başında sanal dünya gelmektedir.

Sanal Sohbet Siteleri

Yukarıda gerekli açıklamaları yaptıktan sonra asıl konumuz olan sanal sohbetler ve insanlar ile alakalı bölümü anlatmaya geçebiliriz. Dediğimiz gibi kendimizi çok yalnız ve mutsuz hissettiğimiz anlarda büyük bir kitlenin sanal sohbet odaları ve sohbet siteleri aracılığıyla bu sorunlarını giderdiğini söyleyebiliriz. Peki bu nasıl oluyor ve bu tür sohbet odalarına nasıl bağlanıyoruz. İnteneti olan herkez bu tür chat siteleri ve chat odalarına bağlanabilir. Gerek bilgisayarlar gerekse akıllı cihazlar ile kolay bir şekilde bu yerlere giriş yapabilirsiniz. Bildiğiniz bir chat odası yoksa google arama motoruna yazarak ulaşabilirsiniz.

Bu tür sohbet siteleri insanların kendilerini özgür ve daha güvende hissetmelerine olanak sağlamaktadır. Yani gözgöze sohbet etmedikleri ve hatta hiç tanımadıkları insanlarla konuştukları için rahatlıkla sorunlarını içini kemiren düşüncelerini anlatarak rahatlamaktadırlar. Bu aslında ruhen ve pisikolojik olarak bir rahatlamadır. O an kendilerini çok huzurlu ve rahatlamış hissetseler bile reallerine döndüklerinde aynı sorunların devam ettiğini görüp herşeyin eskisi gibi olduğunu aslında hiçbirşeyin değişmediğinin bir gerçeğidir. Bu yüzden her boşlukta tekrar bu sohbet odası denilen sanal platforma girmeye devam ederler. Zamanları yettikçe bu işlemi akıllı cihazlarındanda gerçekleştirmektedirler. Mobil cihazlarından Mobil Sohbet platforlarına girerek online sürelerini uzatıp daimi bir huzurun peşinden koşarlar.

 

 

Sağlıklı Yaşam

Kalbimiz Bizim için Ne Kadar Önemli

Kalbimiz Bizim için Ne Kadar Önemli

Kalp insan vücudunun en önemli ve ençok yotulan organlarından biridir. Bu yüzden her insan kalbine en iyi şekilde bakmakla yükümlüdür. Şayet bakılmadığı zaman yaşamın bittiği andır ve hayatımızın sonladığı bir gerçektir. Son yıllarda kalp rahatsızlıklarının arttığı ve sonuçlarının ölümle sonuçlandığı bir dünyada yaşamaktayız. Yine sağlıklı yaşam için bazı araştırmalar yaparken bir sağlık sitesinde yazılmış bir makale gördüm ve sizlere aktarmak istedim. Kalbimizi iyi tanımak adına ve kalp sağlığı için neler yapmamız gerektiğine dair herşeyin anlatıldığı bu makale umarız herkes için faydalı olacaktır.

Kalp Sağlığı İçin Neler Yapmalıyız?

Baktığımız zaman vücudumuzda en önemli organ kalbimiz olduğu için ona iyi bakmakta bizlerin en asil görevi olmaktadır. Son zamanların en sık rastlanan hastalıklardan bir tanesi de kalp rahatsızlıkları olarak hayatımıza girmekte ve bizleri ciddi oranda tehdit etmektedir. Tüm bunlarla karşı karşıya kalarak erken önlemlerinde bir an önce alınması olumlu sonuçlar doğurabilir. Her yaş grubu için geçerli olan Kalp Sağlığı öyle hafife alınacak bir durumda olmamaktadır. Kişinin ilk olarak beslenmesine önem gösteriyor olması ilk sağlıklı adım olarak bilinebilir. Şimdi merak edilen ve kolay yöntemlerle kontrol altına alınabilecek olan Kalp Sağlığı İçin Neler Yapmalıyız? Sorusunun ilk cevabı ise varsa kötü alışkanlıklardan kurtulmak olmalıdır. Yani kullananlar için ve tüketenler için sigara ve alkol alışkanlıklarına son verilmesi büyük bir etken olmaktadır. Bunları düzene soktuktan sonra dengeli ve düzenli besleniyor olmak ise yaşamımız için önemlidir. Kişinin kilo kontrolünü sağlıyor olması bile kalp hastalıklarını tetikleyecek olan damar tıkanıkları, nefes darlıkları ve kalp çarpıntıları için büyük bir gerekçedir. Fazla kilolu olmanın birden fazla hastalığa yol açabileceğini hatırlatarak düzenli bir şekilde kilo veriyor olmakta gerekli durumlar arasında yer almaktadır. Her geçen gün biraz daha kendimize dikkat ederek özellikle de günlük yapmamız gereken sporları yapmamız aktivitemizi arttırmamız açısından da gereklidir. Yani şunu anlamalıyız ki hareketsizlik pek doğru bir davranış değildir.

Sağlıklı Beslenmek Kalp Sağlığı için de En Önemli Unsurdur. Bu Yüzden Beslenmemize Özen Göstermemiz Gerekir!

Kalp Sağlığı için Gerekli Kontroller

Her zaman için sadece yememize ve içmemize özen göstermek bizleri sonuca götüremeyebilir. Yani geçmişten ailemiz tarafından genetik olan durumlarında ana kontrollerini sağlamamız gerekecektir. Daha önceleri ailesinde kalp hastalığı olan veya kalp rahatsızlıklarından dolayı yaşamına son verilmiş kişilerin risklerini en aza indirebilmek için her yıl düzenli olarak kardiyoloji doktorunuza genel sağlık kontrollerini yaptırmanız gerekir. Eko testi yaptırılarak kalp atışlarınızın ne düzeyde olduğunu öğrenerek bir de efor testi uygulamasına başvurmanız gerekir. Yani kalbiniz ile veya kalbinize geçiş sağlayan damarlarınız ile ilgili her türlü bilgiye sahip olarak da Kalp Sağlığı uygulamalarınızı yerine getirebilirsiniz. Kontrolleriniz sadece bunlarla da sınırlı kalmayacağı için şeker ölçümlerinizi, tansiyon ölçümlerinizi, kolesterol ölçümlerinizin de hangi seviyede olduğunu mutlaka bilmelisiniz. Özellikle belli bir yaşın üzerindeki yaşlı kişilerde daha fazla rastlanan rahatsızlık olduğu için işinizi şansa bırakmamalısınız. Unutmayın kalbiniz iyi olduğu sürece yaşam kaliteniz daha iyi olacağı için yarınlara daha sağlıklı bakabilmekte sizlerin elindedir.

Kalp Sağlığı İçin Beslenme Önerileri

İlk olarak günlük olarak düzenli bir şekilde tüketebileceğiniz düşük kalorisi olan 5 porsiyonluk sebze ve meyve tüketmeye özen göstermelisiniz. Aynı zamanda yine dengeli ve düzenli beslenebilmek adına yağlı gıdalardan kaçınarak özellikle de hayvansal gıdaların dozunu iyi ayarlamak gerekir. Her zaman için yağ oranlarına bakarak kırmızı et yerine balık ve tavuk ürünleri, katı yağlar yerine de gerçek zeytinyağı veya orantılı olarak tereyağını tercih etmeniz de önemlidir. Süt ve süt ürünlerinde ise az yağlı sütler ve çeşitleri kullanım açısından daha gerekli görülmektedir. Birde beyaz undan uzak kalarak yerine daha verimli olan kepekli veya işlem görmemiş buğday unu tercih ederek Kalp Sağlığı İçin Beslenme Önerilerine uyum sağlayabilirsiniz. Kalbinizi yormamak adına kalp fonksiyonlarınızı daha iyi kullanarak kendinize kaliteli bir yaşam sunabilirsiniz. Beslenmesinde yetersiz olanlar için ise en güzel tavsiyemiz gıda takviyelerinden yana olabilir. Tüm dünya genelinde yoğun bir şekilde tercih edilen Vervella ürünü ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Teknoloji

Örümcek Robotun Tanıtımı Yapıldı

Bilindiği üzre günümüz teknoloji günü ve hergün yeni icatlar ve teknolojik ürünlerle tanışıyoruz. İnsanların yararına olan bu icatlar büyük ilgi çekmektedir. Gerek reel hayatta gerekse sanal üzerinde insanların faydalanabileceği ürünlerin tanıtımı yapılmaktadır. Şimdi ise ilgimi çeken bir Teknolojik harikayı sizlere tanıtmak istedim. Bu haberi bir web sitesinde gördüm ve ilgimi çekti sizlerle paylaşmak istedim.

Örümcek Robot denilen bu icat gerçektende bir örümceği anımsatsada akrobatik hareketleri hatasız bir şekilde yapmaktadır.

Halk arasında ’taklacı örümcek’ olarak bilinen ’Cebrennus rechenbergi’, bilim dünyasına ilham kaynağı oldu.

Cebrennus rechenbergi, sıradan bir örümcek gibi gözükse de, akrobatik hareket kabiliyetine sahip ilginç bir eklem bacaklı. Ufak gövdesiyle taklalar atabilen müthiş bir estetik yeteneğe sahip.

Otomasyon teknoloji üreten bir firma, bu örümceği geliştireceği yeni robot için mercek altına aldı.

Onun senkronize ve son derece estetik hareketlerini inceleyen mühendisler, Bionic WheelBot adında bir robot geliştirdi.

kaynak: ensonhaber.com